En Son Eklenen Siteler
  • Techno Gezgin
  • Ekonomi Haber AJANSİ
  • Ücretsiz Canlı Maç İzleme Sitesi
  • Bonusbankası Bahis Forumu Çrevrimsiz Yatırımsız Be
  • Haay Ambalaj Toptan Koli
  • Hayata Yönelik Yaşam Portalı
Sponsor Reklam 1
Vizyon Baskı Beton
Sponsor Reklam 2
Sponsor Reklam 3
Sponsor Reklam 4
Web Nedir? Web Siteleri ve Web Kayıt Sayfa

Web Nedir?

Web, internet üzerinde yayınlanan birbiriyle bağlantılı hiber metin elemanlarından oluşan bir bilgi sistemidir. Web kelimesi, İngilizce anlamıyla kumaş dokusundan esinlenerek verilmiş bir isimdir. Dilimizdeki karşılığı ise  kelimesidir. Web; internet üzerinde yazı, resim, grafikvideo ve seslerden oluşan verileri uzaktaki bir bilgisayara ileten internet servislerinin tümünü kapsar.

Web Siteleri

Bilgisayar üzerinden ulaştığımız her bir web dokümanına web sayfası denir. Web sitesi ise bir bireyin oluşturduğu web sayfalarının bir araya gelerek oluşturduğu bütüne verilen isimdir. Web sitesi kavramı ilk defa 1991 yılında geliştirilmeye başlanmıştır. 1993 yılında CERN tarafından www ön eki kullanılarak ilk defa kullanıcıların ulaşabileceği şekline getirilmiştir. Her web sitesinin kendine özel bir adresi bulunmaktadır. URL ismi verilen bu adresler web sitesinin internet üzerindeki yerini belirlerler. Web sayfaları HTML adı verilen bir yazılım dili ile yazılır ve geliştirilirler. Bu yazılım dili; ses, yazı ve video gibi içeriklerin oluşturulmasını sağar.

Web Kayıt

Web sitelerinin çoğunluğu içerisinde bulunan bilgilere ulaşabilmeniz için kayıt olmanızı ve bilgilerinizi vermenizi isterler. Web ortamında çoğu insanın kayıt olduğu ilk yer mail servisleri olur. Bir mail adresi edindikten sonra diğer web sitelerine kayıt olmak daha kolay olacaktır. Çünkü web siteleri kayıt aşamasında sizinle iletişime geçebilecekleri bir e-mail adresi istemektedirler. Fakat Web İlan Reklam, alanında bir ilke imza atarak üyelik sistemi olmaksızın çok daha pratik bir yöntem kullanıyor. Siz de yukarıdaki Sitenizi Ekleyin butonuna tıklayarak webilanreklam.com'a ücretsiz kayıt olabilirsiniz.